Uluslararası Levent Vadisi MTB Cup C2 Dağ Bisiklet Yarışı

Uluslararası Levent Vadisi MTB Cup C2 Dağ Bisiklet Yarışı

Ülkemizin önemli tarihi zenginliklerinden biri olan Levent Vadisi bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet yarışlarına ev sahipliği yaptı.

Sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski ve en ilginç yerlerinden biri olan Levent Vadisi Kanyonu, 65 Milyon yıl kadar öncesine dayanan kaya oluşumları, Neolitik Çağ’dan kalma kalıntıları ile 28 Km uzunluğa sahip Vadi tabanı ile buraya her yıl gelen yerli ve yabancı turistlerin gözde durakları arasına girmiştir. 

Bu yıl ilki gerçekleştirilerek Akçadağ Belediyesi tarafından finanse edilen ve ev sahipliği yapılan Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet yarışlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Malatya Valiliği, Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu ile işbirliği gerçekleştirilmiştir.

Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet yarışları 26 Haziran günü sabah 09:00’da Ülkemizin ve Dünyanın dört bir yanından katılan 150’den fazla bisikletçi ile toplam 10 kategoride start verildi. Saat 13:00’te UCİ kategorisindeki elite men ve elite women startları da verilerek dereceye giren sporculara gerçekleştirilen ödül töreninde madalyaları ve para ödülleri takdim edildi. Merkezi İsveçte bulunan Uluslar arası Bisiklet Birliğinin takviminde yer alan yarışı Yunanistan’dan hakem Dimitrios KONSTANTOPOULOS yönetti. Yarışın parkur direktörü olarak Veysel Gülmez, yarış direktörü olarak İbrahim ASİLTÜRK ile Federasyon İl temsilcisi Furkan APAK yarışlarda görev aldılar.

Belediye Başkanı Ali KAZGAN; “Bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet yarışları kapsamında gerçekleştirilen programın eksiksiz olarak tamamlanması için Belediyemiz ekipleri ve araçları ile hummalı çalışmalarının sonucu olarak gerekli düzenlemeler ve hazırlıkların Levent Vadisinde tamamlandığını, Akçadağ Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte de hem Doğa Sporları Festivallerinin hem de Bisiklet yarışlarının aralıksız olarak devam edilmesi için şimdiden gerekli planlamaları yapılacağız.” Dedi.

Belediye Başkanı Sayın Ali KAZGAN; konuşmanın sonunda bu yıl gerçekleştirilen Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet yarışları kapsamında desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına, Malatya Valiliği, Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkililerine teşekkürlerini bildirdi.

 

Google+ WhatsApp