Kategori : Hakkımızda

Levent Vadisi ve Tarihi

Levent Vadisi ve Tarihi

Levent Vadisi ve Tarihi "Levent Vadisi, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Malatya ilinin Akçadağ ilçesi sınırları içinde yer alır. Toplam uzunluğu yirmi sekiz kilometre olan Vadi, Yalınkaya köyü mevkiinden Akçadağ ilçesine sekiz, Malatya şehir merkezine yaklaşık kırk kilometre mesafededir.

65 Milyon Yıllık Jeolojik  Evrim

65 Milyon Yıllık Jeolojik Evrim

Yaklaşık olarak 65 milyon yıl önceye dayanan ve jeolojik deformasyonlar sonucu meydana gelen bu doğa harikası oluşum, bünyesinde barındırdığı jeolojik özelliklerle birlikte dünyadaki ilginç doğal alanlar arasında gösterilen ve neolitik çağdan kalma kalıntıların da bulunduğu 28 kilometre uzunlukta bir alana sahiptir. Vadi son derece ilginç jeolojik oluşumlar, uçurumlar ve duvar kısımlarında kaya kabartmalarının hakim olduğu yüzlerce mağarayı da içerisinde barındırıyor.

Levent Vadisi’nin Malatya turizmine katkısı artacak

Levent Vadisi’nin Malatya turizmine katkısı artacak

DAP’tan alacakları desteklerle Levent Vadisi’nde bulunan 25 mağaranın aydınlatması, kamp yeri düzenlemesi gibi çalışmalar yapacaklarını ifade eden Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, belediye olarak sahip oldukları potansiyeli, değerleri ayağa kaldırmak için uğraş içerisinde olduklarını dile getirdi.

Levent Vadisinde Festival Coşkusu

Levent Vadisinde Festival Coşkusu

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Levent Vadisi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Doğa Sporları Festivali, renkli görüntülerle başladı.

BAKAN TÜFENKCİ LEVENT VADİSİNİ GEZDİ

BAKAN TÜFENKCİ LEVENT VADİSİNİ GEZDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 18-21 Mayıs tarihleri arasında yapılan ‘Levent Vadisi Uluslararası Doğa Sporları Festivali’ne katıldı.

LEVENT VADİSİ ULUSLARARASI DOĞA SPORLARI FESTİVALİ (18-19-20-21 MAYIS) BASIN BİLDİRİSİ

LEVENT VADİSİ ULUSLARARASI DOĞA SPORLARI FESTİVALİ (18-19-20-21 MAYIS) BASIN BİLDİRİSİ

İlçemizde bulunan Levent Vadisi, sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski ve en ilginç yerlerinden biridir. 65 Milyon yıl kadar öncesine dayanan kaya oluşumlarının yer aldığı vadide, Neolitik Çağ’dan kalma kalıntılar bulunmuştur. Vadi, 28 Km uzunluğa sahiptir ve bünyesinde son derece ilginç jeolojik oluşumlar, inanılmaz yükseklikte uçurumlar, gezmesi çok keyifli çeşit çeşit mağaralar bulundurmaktadır.

 LEVENT VADİSİ

LEVENT VADİSİ

Malatya ilinin Akçadağ ilçesinde bulunan Levent Vadisi, sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski ve en ilginç yerlerinden biridir. 65 Milyon yıl kadar öncesine dayanan kaya oluşumlarının yer aldığı vadide, Neolitik Çağ’dan kalma kalıntılar bulunmuştur.Vadi, 28 Km uzunluğa sahiptir ve bünyesinde son derece ilginç jeolojik oluşumlar, inanılmaz yükseklikte uçurumlar, gezmesi çok keyifli çeşit çeşit mağaralar bulundurmaktadır